Невідомий арк

Отримав у подарунок арканзас невідомого виробника. Опробував на китайцях, дуже сподобалося.

Треба ще на чомусь потестити... вже аж руки тремтять ))












Вінзеряшкі

Заточив трійку кухонну від vinzer. Сталь нагадала ту, яка використовується на грандвеях - така ж м'яка і крихка, як це не дивно. На тисячнику було чути як під ріжучою каталися шматочки заліза. Жуть якась.

Ножі прийшли в звичайному для них стані - на кромці загорнуті участки, тупі та й просто забоїни в пів міліметра.

За перший вечір мені вдалося знести ріжучу і підвод, який до речі на всіх ножах був неоднакової висоти з протилежних боків, сформувати підвода нортонівським грубим кристалоном, почистити файном і закінчити 1000 КК китаюгою. Тут я зрозумів для чого мені той камінь - китаєць дуже весело жере цю сталь, після пари проходів він виділяє стільки бруду, а в тому бруді катається стільки заліза, що мені попервах стало страшно і за камінь і за ножики.

Наступного дня, продовжив його марудити 1000/3000 суехірою. Можна було б і кидати ту справу але в колекції з'явився новий камінь - невідомого походження та породи арканзас.

Арк на цій сталюці показав себе чудово, підводи заматувалися як мені подобається, а різ виявився дуже і дуже агресивним. Щоправда мені важко сказати як довго протримається така гострота на цих ножиках.

Ну і правосекторні фото:









Федорякин ніж ШХ 15

Якось кум повернув мені ножика, що я йому його колись подарував, на заточку.

Ех, шкода, що зараз мене такого немає.






Трошки засраний


Та підубитий





Останні штрихи на ріжучу було зроблено сланцем






Опінелік

Не те щоб мені дуже подобався цей ніж, але щось в ньому є, щось хороше і добре.

Точити не важко, заточити до гарного різу теж.






Камінці.


Основне каміння, що використовується для зняття м'яса -це Нортонівські Кристалон та Індія у 8ми дюймовому виконанні. Вони весело жеруть будь-яке залзо і поки не просяться на вирівнювання, хоча відчуваю, що скоро прийде пора їх рівняти. Дуже тішуся з тих цеглин і навіть фотку індії десь робив на фоні якогось ножика. Але лінь шукати.

Потім, зазвичай іде невеличкий суехіро. Іноді яма між файном нортона та 1000 суехіро відчутна і забирати попередні риски доводиться довгувато, але цей суехіро мені теж дуже подобається, після 3000 можна вже нічого і не робити, а залишати і так - заточка виходить гладенька на вигляд, але страшенно чіплюча, що для кухні дуже гарно.

Ось цей камінчик:



Також є хард арканзас:


Він в мене вже більше як півроку, але я поки не зрозумів подобається він мені чи ні. Якийсь дивний камінь, а може я просто його не так використовую, не знаю.

Китайський КК 1000:


Про нього можна почитати тут:

http://knifeclub.com.ua/forum/viewtopic.php?f=44&t=36175



Є ще парочка сланців, яшма, мікрокварцит, тонка кераміка, якісь природні камені, назв яких не знаю і які так і не фотографував. Тепер, певно, доведеться.

Сланець, але який - не маю й гадки:







Точилка.

Що використовую для заточки:

Якось роки зо два тому зробив собі точилку з принципом Апкексів. Зараз ножемани собі таке роблять, а тоді я думав, що з точилкою я досягну неймовірних висот і був дуже радий, що вона в мене є.

Ось парочка фот:



Опорний штифт регулюється за допомоги такого собі баранчика і дозволяє переміщати його в районі 30 мм. 


Колись шарнір мав такий вигляд, наразі його замінено на кінцевий підшипник: 



Тримач каміння. Влазить восьмидюймовий Нортон:


Станом на тепер точилкою користуюся тільки при формуванні підводів або їх виправлення. Іноді, коли не вдається фінішувати вручну так, як того мені хочеться, також її використовую.

Якісь ескізики поворотного вузла:


В користуванні:


Ніби все.

K340 з нуля

Також нещодавно отримав пропозицію нарізати кромку на ножику з K340. Перед початком робіт думав всьо, треба буде рівняти каміння... а фіг там. Швиденько все поробив і забув.

Що було, та, власне, нічого і не було:







Безпечний секс - найголовніше:



Ну і результат:








Все одно посадив парочку подряпин:




Чудово ця сталька береться КК Нортоном, після цього 1000/3000 Суехіро, а вже потім доводив на мікрокварциті. Волосся на голові стружить, про бамажкі я вже і не кажу.
Наступного дня ножа власник (він же і майстер) продав. Щасти йому.