Нічого святого

Отримав ніж на ремонт. Погодився. Клеймо майстра здалося чимось знайомим і я звернувся до одного зі знайомих київський ножових майстрів, якого поважаю і з яким заочно знайомий достатньо давно. Судячи з ініціалів на клеймі я подумав, що то його творіння, тим більше, що такий витончений стиль, відсутність прикрас та інших кабанячих голів, вказували на щось... гм... не середнього пошибу майстра. Власне ось яке клеймо я дав на опізнання:


Поки очікував на відповідь пофотав мікроскопом стан кромки ножа. Носика обламаного не зняв, сфотаю нормальною камерою.


Пітінгова корозія на підводах.


Те ж місце тільки ближче


 Окрема діляночка з диркою


 Наслідки народної мисливської забави



Те саме з більшим зумом



На відстані в 1,5 см від першої ями


Декілька загальних фото:












Вчора, 03.01, сів зточувати ріжучу. Намучався так, що тільки почав ввечорі формувати підводи з однієї сторони, потягнуло мене випить пива. Всьо, робота поки на тому завершена. 



05.01.2014 продовжив стиснувши зуби. Дійшов до 3000 японця - воно вже було страшно гостре. Перейшов на яшму з ельобором 1/0. Підпорірнув підводи і вирішив чистою яшмою пригладити білякромкову зону. Руки помив не так ретельно як завжди - стомився, та й пів на дванадцяту ночі вже. 

Ось результат нехтування чистотою: 


Від того ШКРАБа мені весь сон злетів. Треба буде вернутися на 3000. 

Те, на що сі воно перетвориоло:








Було - стало

Колега з роботи дав свого китайського Бьокера на поточити. Навіть якщо той ніж і гівно, але ж різати хоч якось він має. Колега сказав, що точив його "як і всі, бруском". Ну ок.

Що ж там на підводах?




 Там є все, одним словом: і залишки заводського грінду, і зтесаний повздовж кромки метал і навіть жирнючі завороти кромки з заусенцем. Атлічний пацієнт.

Виявився дуже пластичним, тому я не дуже видумував, а привів підводи до нормального вигляду вручну і дашком та рамкою вийшов на РК. В перший раз змінивши кут фінішу незначно. Порізав сосну, а воно все загорнулося. Змінив кут трошки більше. Порізав, а воно все знов загорнулося. Спробував декілька разів міняти кут фінішу, врешті решт зупинився на достатньо грубому, спочатку пройшовся 1200 атлантіком, а потім мікрокварцитом.

Ось що вийшло:






Вже не загортається. Але, судячи з усього, ножа ще й спущено нерівномірно з протилежних боків. Ну і пес з ним.

Клинок Петра. Дали на заточку.

Отримав з пару тижнів тому ножа від свого кіровоградського товариша. Клин відомого коваля Петра Федоряки, якого вже з нами немає. Клин було точено до мене, потім переслюсарено, перезведено, перерукоячено і перетравлено.

Таким я його отримав:




Таким віддаватиму.





Трошки наплужив з балансом білого. На фоні - чорний кайдекс.


Найнезручніше місце - зміна рекурви на випуклість:


Ну і вчора тернув його Атлантіком 1200 і по верху мікрокварцитом.


Знизу догори: Атлантік та мікрокварцит | сліди спроб підлізти у рекурву чорним сланцем з закругленим кутком | полірована риска від М5.


Рамка Дмитровича. Ух!

Минулого тижня був майже всю дорогу вільний, а під коду навалили мені ножів на заточку - якоїсь непотрібної китайської кухонної фігні не вартої уваги але вартої загострення. Тут вже не йдеться про суто ручну заточку, тут треба швидкість, точність і результат. Запрягаю свою точилку і вперед. Вцілому на сім ножів, від стану "зточено ріжучу до дна найбільшої ями і ще комарине вухо" до "М5" в мене пішло 4 години. На цій стадії ножики вже ріжуть достатньо добре, але ж не зря я робив рамку Дмитровича. Призвичаївся і за буквально декілька рухів ножі стали різати ще краще, настільки краще,  що я такого і не бачив ніколи на такому гівні!

Віддав ножики дядькові, попередив про необхідність обережного з ними поводженння і отримав від нього ж ще 4 страшка. Два з них  - польського виробництва, промислові кухонні мясні ножі з нечитабельною лейбою, одне уточнене криве каченя і ще один страшний, здоровенний, здається мені радянського розливу, ніж. Процедура заточки така ж як і на всіх подібних ножах:

1. Знесення ріжучої до дна найглибшої ями і ще чуток.
2. Обдирка підводів бажано без виходу на кромку.
3. Шліфуванні підводів. Тут вже можна і вийти на заусенець.
4. Незначний підйом кута з обов"язковим виходом на кромку.
5. Надання прикромковій частині підводів необхідної чистоти.
6. Позбавлення від заусенцю.
7. Доводка.

Зробив, здивувався гостроті, пішов курити і порізати соснового бруска. Порізав, здивувався - начебто в градусів 30 кут має триматися хоч якось на таких операціях, а його повивертало в різні боки, як ніби було з фольги його зроблено. Вирішив зробити мікропідвод і знести ту погань. На око виставив упорного столика, присобачив до рамки 1200 Атлантік і за декілька рухів значно збільшив кут схожєення ріжучої. Поміняв Атлантік на яшму і рухами на ріжучу довів цей підвод до необхідної мені чистоти, попередньо позбувшися заусенця за методом того ж Дмитровича.

Результат ось:





Пів ночі потім заснути не міг - так мені сподобалися ці експерименти )).


Зняття залишків заусенця на ремені з ГОІ

Малюк-ніж з ініціалами CR на осьовому приємно здивував якістю термообробки. Однозначно краще останніх кізлярів-чібенз-ворсм і тому подібної хрєні. Закінчив його на М7. Далі не пішов. Пригладив мікрокварцитом і на свою голову вирішив пару разів провести по шкірі з залишками пасти ДОІ (ГОИ). Більше не буду.




Але все одно це кращє ніж було на момент отримання )))